Ogłoszenia Klubu
Wycieczka do Budapesztu 2018-01-19

Klub Osiedlowy Usronie IV organizuje w dniu:

23.08- 26.08.2018r.

Wycieczkę do

Budapesztu

 

Koszt 620zł + ok 1700 ft ( 25 zł) i 8Euro

bilety wstępów i rejs statkiem)

Szczegółowe informacje i zapisy w Klubie Osiedlowym Ustronie IV ul. Kamienna 5.

Program wycieczki do Budapesztu 2018-01-19

Ramowy program wycieczki do Budapesztu       23 sierpnia 2018

                                    Koszt dla członków spółdzielni :620 zł

czwartek

- wyjazd z Lubina ok. godz. 22.30

- przejazd przez Kłodzko, Międzylesie, Kraliki w Czechach, Morawy z Brnem, Słowację z Bratysławą, Rajkę.

piątek

- przyjazd do Budapesztu ok. godz. 9.00

* Wzgórze Gellerta (Gellert hegy) 130 m. nad Dunajem. Nazwa pochodzi od biskupa Gellerta, który z rozkazu króla Stefana ochrzcił plemiona Madziarów. Zrzucony został później przez pogan w beczce do rzeki Dunaju. Za inkwizycji było to miejsce spotkań „czarownic”. W 1851 r. po (Wiośnie Ludów) Austriacy wznieśli tu Cytadelę, silnie ufortyfikowaną kwaterę ich wojsk. Obecnie jest tu restauracja i hotel, a obok słynna dyskoteka.

* Pomnik Wolności wzniesiony w 1947 r. Olbrzymi posąg 40 m wys. przedstawiający kobietę trzymającą w wyciągniętych rękach gałązkę palmową - symbol zwycięstwa.

- Wielka Hala Targowa (Vasarcsarnok), tuż przy zjeździe z Mostu Wolności z lat 1894 -97. Po remoncie w 1994 r. uzyskała międzynarodową nagrodę „za najbardziej prestiżowy budynek użyteczności publicznej” (jest to punkt zwiedzania i zakupów przysmaków węgierskich).

- Vaci utca - to najsłynniejszy deptak Budapesztu, najważniejszy pasaż stolicy z eleganckimi sklepami, kafejkami.

- Bazylika św. Stefana z 1905 r. z 96 m kopułą (największy kościół Budapesztu na 8500 wiernych). Jest tu przechowywana relikwia zmumifikowana prawica świętego króla Stefana. Wstęp 200 ft.

- obiadokolacja

- zakwaterowanie i nocleg w Budapeszcie w hotelu*** w pokojach dwuosobowych

sobota

- śniadanie

* Wzgórze Zamkowe. Jest to najbardziej reprezentatywne miejsce w mieście, wpisane na listę dziedzictwa światowego UNESCO. Tu znajduje się najstarsza część miasta i Zamek Królewski z zachowanym średniowiecznym układem ulic, po których spacer dostarcza niezapomnianych wrażeń. 

* Baszty Rybackie (halaszbastya) powstałew XIX w. z okazji 650-lecia kościoła Macieja w celu jego obwarowania. Charakterystyczne białe wieżyczki przywołują swym wyglądem baśnie z tysiąca i jednej nocy.

* Hotel Hilton wybudowany w 1976 r. w miejscu części ruin klasztoru dominikańskiego z lat 1248-1252.

* Kościół Macieja -  wstęp 1500 ft . Miejsce niezwykle ważnych uroczystości na Węgrzech m.in. koronacji króla Karola Roberta Andegaweńskiego, ślubu króla Macieja Korwina.

* Plac św. Trójcy (Szentharomsagter),

* Starówka z pałacami i kamienicami mieszczańskimi (XIV-XVIIIw.)

* Zamek Królewski z XIV w. rozbudowany do obecnej wielkości po okupacji tureckiej za czasów Marii Teresy (II poł. XVIII w.). Zniszczony doszczętnie w czasie drugiej wojny światowej, odbudowany do 1976 r. Obecnie jest tu Biblioteka Narodowa, Galeria Narodowa, Muzeum Budapesztu, Teatr. Mamy tu piękny widok na lewą stronę Dunaju i Peszt.

* Pod Wzgórzem Zamkowym, przy wylocie na Most łańcuchowy słynny Tunel z lat 1853-57, dł.350 m, Plac Adama Clarka, dolna stacja kolejki na Wzgórze Zamkowe z 1870 r. (druga na świecie kolejka linowa) oraz tzw. punkt zerowy, od którego mierzy się wszystkie odległości od Budapesztu.

- przejazd obok Parlamentu przez ulicę Andrassy reprezentacyjną alejępo stronie Pesztu na plac Millenium Plac Tysiąclecia. Po drodze przejazd koło Opery budynku eklektycznego, Plac Tysiąclecia,

* Plac Bohaterów - przy nim znajduje się Muzeum Sztuk Pięknych, pałac Wystaw. Na środku Pomnik 1000-lecia z 1896 r. z 36 m. kolumną Archanioła Gabriela, obok kolumnada podzielona na dwie części z 14 posągami ważnych królów węgierskich i bohaterów.

* Park Milenijny (pierwszy tego typu obiekt na świecie o charakterze publicznym), o pow.100 ha, a w nim m.in. Zamek Vajdahunyadivar wybudowany na 1000-lecie państwa w 1896 r. obecnie jest tu Muzeum a przy nim pomnik pierwszego bezimiennego kronikarza Anonima.

* obiadokolacja z węgierskim wieczorem folklorystycznym i muzyką.

* wieczorny jednogodzinny rejs po Dunaju -  8 Euro, po drugiej stronie największej rzeki Europy pooglądamy zabytki Budapesztu od strony rzeki. Będziemy przepływać koło Parlamentu i pod pięknymi mostami oraz koło Wyspy św. Małgorzaty

- nocleg.

niedziela

- śniadanie

- wyjazd na drogę powrotną ok. godz. 9.00 ,

- po drodze zakupy,

- obiad w  Czechach,

- przewidywany powrót do Lubina ok. godz. 22.00

W cenie: autokar z dwoma kierowcami, pilot-przewodnik, 2 noclegi w Budapeszcie w hotelu*** w pokojach dwuosobowych, wyżywienie: 3 śniadania, 2 obiady (obiadokolacje), 1 obiadokolacja w formie wieczoru węgierskiego z muzyką i winem, utrzymanie przewodnika i dwóch kierowców, ubezpieczenie od NNW oraz KL, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, prowizje i VAT

Uwaga:program jest ramowy i jego kolejność może zmieniona.

Program Wycieczki do Czarnogóry 2017-10-10

CZARNOGÓRA + ALBANIA  10 dni atrakcji
                                 Bez przejazdów nocnych !!

  ZAGRZEB  – KOTOR  - BUDVA – BAR –ULCIN –TIRANA -VEPRIC

Ramowy program wycieczki:  

 25 maja 2018 r.
 Wyjazd z Lubina o godz. 6,00.  Przejazd  do Cejkovic  k/ Brna. Zwiedzanie podziemnych składów win Zakonu Templariuszy wraz z degustacją i możliwością ich zakupu. Przejazd do Chorwacji.  Przejazd do Hotelu*** k/Zagrzebia ( ok. 750 km )  .Obiadokolacja  ,nocleg.   W trakcie przejazdu   postoje co 3-4 godz.

26 maja 2018r.
śniadanie. Przyjazd. doZagrzebia– zwiedzanie ok 2 godz. Gornij Grad - dzielnice GradeciKaptol; Dolnij Grad - przejście na Pl. Josipa Jelačića - siedziba parlamentu – Sabor. Katedra NMP.
 Przejazd nad Adriatyk doMetkovica (500 km) miasteczko nad Neretvą – obiadokolacja, nocleg

27 maja 2018 r.
śniadanie  – postój na tarasie widokowym k/ Dubrownika – wspaniała panorama – sesja Foto  i przejazd do  Czarnogóry nad Zatokę Kotorską -  najgłębszy fiord południowej Europy. Zwiedzanie Kotoru, twierdza średniowieczna wpisana na liście UNESCO. Przejazd do Budvy. Spacer w obrębie murów obronnych, katedra św. Jana, kaplic i cytadeli. Przejazd k/  Ulcini( 350 km )kurort czarnogórski do hotelu /pensjonatu *** obiadokolacja, nocleg.

28-29-30 maja 2018 r.
śniadanie – plażowanie ,odpoczynek , relaks –czas do dyspozycji własnej .W trakcie pobytu wyjazd na najdłuższą plażę na Bałkanach tzw Veliki Plaż – w drodze powrotnej  zakup pamiątek, obiadokolacja. Wieczorem spacer na historyczne Stare Miasto w Ulcini – dawna twierdza obronna – wspaniała panorama – sesja foto, obiadokolacje serwowane + bufety warzywne

31 maja 2018 r.
śniadanie. Wyjazd do ALBANII do położonego nad Jeziorem Szkoderskim  miasta Szkodra. Objazd autokarem:   twierdza Rozafy. Przejazd do Tirany (200 km ) - stolicy Albanii. Zwiedzanie ; Plac Skanderbega, Meczet Hadżi Ethem Beja, Gmachy Rządowe, Piramida (wybudowana  na mauzoleum Envera Hodży), Dzwon Wolności - dar rządu USA, dawnej zamknięta dzielnica komunistyczna tzw  „Blok”, Katedra katolicka .Powrót do Ulcini –obiadokolacja .Nocleg

1 czerwca 2018 r.
śniadanie. Wyjazd  do Baru –  miasta z IV w. Impreza Oliwa Picnic w gaju oliwnym - degustacja  wyrobów (oliwy, trunków, oliwki, sery, fritule) 10-12,00.  Przejazd do   NEUM (300 km ) – kurort nadmorski Rejs statkiem po okolicznych zatokach – kąpiel w Adriatyku +   degustacja muli z grilla w sosie czosnkowym z pieczywem + ryba z grilla z winem 16-20,00.Przejazd do hotelu na nocleg

2 czerwca 2018 r.

śniadanie –przejazd wzdłuż wybrzeża makarskiej riviery Najpiękniejszym odcinkiem w Europie do  VEPRIC – tzw Chorwackie Lourdes – 1 godz postój –Czas Zadumy i Przemyśleń. Przejazd k/Zagrzebia (400 km), obiadokolacja. Nocleg.

3 czerwca 2018 r.

śniadanie, przejazd przez Słowenię, Austrię, Czechy. Postój na posiłek na terenie Czech. Przyjazd do Lubina ( 750 km ) ok. godz. 20,00
ŚWIADCZENIA:
* przejazd autokarem zachodnim (klimatyzacja, WC, barek, video)
* 9 noclegów:2x noclegi  tranzyt k/ Zagrzebia,5 x noclegi w Czarnogórze k/ Ulcini, 2x noclegi k/ Metkovic lub Neum
*wyżywienie 2 razy dziennie: 9 śniadań (szwedzki stół), 8 obiadokolacji serwowanych +woda stolowa  
   + 1x kolacja na platformie ryba z grilla ,pieczywo ,muszle z grilla ,wino, woda stołowa
* zwiedzanie i realizacja programu
* w cenie ; ZAGRZEB,  KOTOR, BUDVA, BAR, ULCINI  ,TIRANA , VEPRIC   ,
* ubezpieczenie AXA -  KL (koszty leczenia), NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków)
* opieka pilota na trasie.  

   UWAGI:

      1. NALEŻY POSIADAĆ WAŻNY DOWÓD OSOBISTY lub PASZPORT
2.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Zwiedzanie części punktów programu odbywa się z zewnątrz.
3. Cena wycieczki nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów  i atrakcji programowych (parkingi , przewodnicy miejscowi + Oliva picnik + wjazd do Albanii, rejs statkiem i degustacja  muli i ryba z grilla + posiłek na powrocie w Czechach ) + Łącznie  kwota  65 Euro /os zbierane przez pilota w autokarze. Sugerujemy też kieszonkowe  min. 50 Euro
4. Wskazana Karta Ubezpieczenia Europejskiego 


Spółdzielnia Mieszkaniowa "Ustronie IV"
59-300 Lubin
ul.: Kamienna 5

www: www.ustronie4.lubin.pl

Zapraszamy w godzinach:

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 9.00 - 17.00
Środa - Piątek: 7.00 - 15.00

Pogotowie Techniczne Spółdzielni:

od 15.00 - 7.00
(wtorek od 17.00 - 7.00)
i dni wolne od pracy całą dobę

telefon: 660-619-332


Opłaty na rzecz Spółdzielni można dokonywać przelewem na wybrany rachunek bankowy lub wpłacać bez prowizji w Banku Spółdzielczym przy ul. Kamiennej 43B.
Numery rachunków bankowych:
PKO BP I O/LEGNICA
11 1020 3017 0000 2402 0020 3786
PEKAO S.A. I O/LUBIN
23 1240 1486 1111 0000 2526 1107