Ogłoszenia Klubu
Wycieczka do Wojsławic 2019-01-30

Jedlina Zdrój/ Osówka/ Wojsławice 25.05.2019 (sobota)


 

Koszt wycieczki dla członków SM 50 zł od osoby + wstępy (ceny podane niżej). Zapisy w Klubie Osiedlowym.

Program Wycieczki:

 

- wyjazd z Lubina o godz. 8.00

- zespół Pałacowo - Parkowy w Jedlinie Zdroju - Jedlince - bilet grupowy 10 zł

- tajemnicze podziemne sztolnie z okresu II wojny światowej w Osówce - bilet grupowy 16 zł

- na koniec relaks w Arboretum w Wojsławicach - wstęp normalny 15 zł, ulgowy 10 zł ( seniorzy po uk 65 r.ż, uczniowie, niepełnosprawni w st lekkim lub umiarkowanym,studenci do 26 r.ż)

- przewidywany powrót do Lubina ok. godz. 19.00

 

Jedlina Zdrój - Jedlinka.  Na terenie Jedlinki barokowy dwór wybudowany na początku XVII w.  Przebudowany w drugiej połowie XVIII w. W latach 1944–1945 mieściło się tu biuro projektowe nazistowskiej Organizacji Todt. Po wojnie został przekazany PGR-owi; składowano w nim m.in. siano. W 2004 wraz z terenem kupił go prywatny właściciel, który odrestaurował kilka sal w pałacu, udostępnianych obecnie zwiedzającym. Przy pałacu otwarto hotel i browar. Znajduje się tu również w skali 1:1 replika samolotu, najsłynniejszego w czasie I wojny światowej, niemieckiego pilota Manfreda von Richthofena zwanego Czerwonym Baronem.

Osówka k. Głuszycy – sztolnie podziemne wchodzące w skład tajemniczego kompleksu pod nazwą Riese („Olbrzym”). Największa niemiecka podziemna budowla z okresu II wojny światowej o charakterze militarno – strategicznym o nieznanym przeznaczeniu. Według różnych hipotez miała to być kwatera główna władz Rzeszy, lub ośrodek badań i produkcji tajemniczej broni. W skład udostępnionego kompleksu „Olbrzym” wchodzą sztolnie w Walimiu, Osówce i Włodarzu.

Wojsławice znajdują się w granicach administracyjnych Niemczy. Na ich terenie, piękny i starannie utrzymany ogród botaniczny założony w 1880 r., obecnie należący do Uniwersytetu Wrocławskiego. Dziś  w znacznie powiększonym ogrodzie rośnie ok. 300 gatunków drzew i krzewów, m.in. okazałe dęby, buki, klony, topole, sosny oraz egzotyczne świerki kaukaskie, sosny kalifornijskie i in. Tu także największa w Polsce kolekcja krzewów azalii i rododendronów. Szczególnie polecany do zwiedzania w maju – czerwcu.


                                        Serdecznie zapraszamy

Wycieczka w Bieszczady 2018-12-10

RAMOWY  PROGRAM  WYCIECZKI  W  BIESZCZADY  22-25.08.2019

 

dzień pierwszy

·         wyjazd z Lubina ok. godz. 4.00  z pętli Ustronie

·         pobyt w Sanoku
*
zwiedzanie największego w Polsce skansenu, gdzie prezentowana jest kultura polsko-ukraińskiego pogranicza z rejonu Bieszczad (Bojków, Łemków, Dolinian i Pogórzan)
* Muzeum Historyczne w Zamku Królewskim, w którym znajduje się największa w Polsce kolekcja ikon oraz największa w kraju kolekcja obrazów Zbigniewa Beksińskiego
* kościół OO. Franciszkanów – Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, gdzie znajduje się słynący z łask obraz MB z pocz. XVII w. - pochodzący prawdopodobnie z wyprawy moskiewskiej

 

 

 

dzień drugi

·         przejazd na dużym odcinku Dużą Pętlą Bieszczadzką, do połączenia z Małą Pętlą Bieszczadzką w Czarnej

·         przejazd z Soliny przez Wołkowyje do Górzanki gdzie znajduje się cerkiew grekokatolicka z unikatowym w Karpatach i jedynym w Polsce rzeźbionym ikonostasem z większością zachowanych ikon,

·         Baligród - cmentarz wojenny

·         przejazd Bieszczadzką Kolejką Leśną trasą Majdan - Balnica – Majdan

·         przejazd przez Cisną, Wetlinę do Przełęczy Wyżniańskiej – piesze przejście do schroniska „Pod Małą Rawką” (możliwość zjedzenia miejscowego specjału – naleśników z jagodami)

·         przejazd przez Ustrzyki Górne i zwiedzanie z przewodnikiem Zachowawczej Hodowli Konia Huculskiego w Wołosatem,

·         przejazd przez Lutowiska (punkt widokowy). Czarną, Polanę. Chrewt, Bukowiec do Soliny

 

 

dzień trzeci

 

·         przejazd Małą Pętlą Bieszczadzką

·         przejazd przez Polańczyk

·         Polana – najstarsza zachowana cerkiew w Bieszczadach z 1790 r. – wolne datki

·         Równia – drewniana, trójkopułowa cerkiew grekokatolicka, uchodząca za najpiękniejszą z zachowanych w Bieszczadach – wolne datki

·         Jasień (obecnie dzielnica Ustrzyk Dolnych) Sanktuarium MB Bieszczadzkiej – barokowa XVIII w. świątynia

·         Ustrzyki Dolne, siedziba powiatu bieszczadzkiego
* czas wolny na ewentualne zakupy na bazarze np. b. dobrych „konfiety” (cukierków) z Ukrainy

·         Myczkowce – Ogród Biblijny ( miniatury miejsc znanych z Biblii, w otoczeniu roślinności z bliskiego Wschodu

·         powrót do Soliny

·         rejs statkiem po Jeziorze Solińskim (ewentualnie po obiadokolacji)

 

 

dzień czwarty

 

·         zwiedzanie kompleksu zamkowego w Łańcucie:
* Zamek,
* Stajnie
* Wozownia
* Oranżeria

·         przewidywany przyjazd do Lubina ok. 24.00

 

 

Koszt wycieczki 550zł    (zadatek 100zł płatny do 10 stycznia 2019r)

Dodatkowo bilety wstępów – (w/g stanu na dzień 1 października 2018 r.) ok. 135 zł

 

W cenie: autokar z dwoma kierowcami, opłaty drogowe i parkingi, 3 noclegi, wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad, pilot- przewodnik, miejscowi przewodnicy, utrzymanie kierowców i pilota, ubezpieczenie od NNW w wysokości 10 000 zł/osoba, prowizje i VAT

 

 

Wycieczka do Petersburga 2018-10-09

Ramowy program wycieczki na Białe Noce do Petersburga

w dniach 20 – 27 czerwca 2019 r.

 

 

20 czerwca 2019 r. - czwartek Boże Ciało

 • wyjazd z Lubina o godz. 6.00 (pętla Ustronie )
 • obiad na trasie w Polsce
 • zakwaterowanie w hotelu*** w Kownie lub Wilnie w pokojach dwuosobowych
 • obiadokolacja
 • nocleg

 

21 czerwca 2019 r. – piątek

 • śniadanie
 • przejazd trasą Via Baltica przez Rygę do Tallina. Zwiedzanie Rygi stolicy i największego miasta  Łotwy, przez 60 lat znajdującej się w granicach Państwa Polskiego – zabytkowe Stare Miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO.Do najważniejszych zabytków należą m.in.: starówka, Katedra (protestancka), Katedra św. Jakuba (katolicka), pl. Katedralny, Zamek, Baszta Prochowa, Brama Szwedzka, Mała Gildiam, Synagoga Miejska, Ulica Alberta, Zegar Laima, gmach Biblioteki Narodowej. W 2014r. Ryga nosiła miano Europejskiej Stolicy Kultury.
 • zakwaterowanie w hotelu*** w Tallinie w pokojach dwuosobowych
 • obiadokolacja
 • nocleg

 

22 czerwca 2019 r. – sobota

 • śniadanie
 • zwiedzanie Tallina stolicy Estonii – stolica i największe miasto Estonii. Zajmuje 7 miejsce na Liście Najinteligentniejszych Miast Świata.  W 1997r. tallińskie stare miasto wpisane zostało na listę UNESCO. Zabytki i liczne atrakcje turystyczne skupione wokół Górnego Miasta (m.in. Zamek, Estoński Parlament, Estońska Episkopalna Katedra Luterańska, mury obronne) oraz Dolnego Miasta (m.in. Kościół św. Mikołaja „Niguliste”, Plac Ratuszowy, Apteka Magistracka – najstarsza w Europie, Muzeum Marcepanu, Kamieniczka Wielkiej Gildii, Kanuta). 
 • przejazd do Petersburga
 • zakwaterowanie w hotelu*** w Petersburgu w pokojach dwuosobowych
 • obiadokolacja
 • nocleg

 

23 czerwca 2019 r. – niedziela

 • śniadanie
 • spotkanie z przewodnikiem
 • zwiedzanie Petersburga – drugiego największego miasta w Rosji, będącego stolicą kulturalną kraju. Założony w 1703 r. przez Cara Piotra Wielkiego. Według UNESCO Petersburg to ósme najbardziej atrakcyjnie turystycznie miasto świata. Z uwagi na bogate zbiory muzealne jest jednym z głównych centrów muzealnych na świecie. Niepowtarzalne położenie – kilkadziesiąt wysp połączonych licznymi mostami – sprawia, że miasto to zwane jest również Wenecją Północy.
 • zwiedzanie miasta – objazdówka
 • Sobór Św. Izaaka(zwiedzanie wewnątrz) – największa prawosławna świątynia w Petersburgu, druga co do wielkości w Rosji. Wnętrza bogato zdobione kamieniami
  półszlachetnymi, rzeźbami oraz mozaikami, zaś szczyt pozłacaną kopuła pokrytą 100 kg czystego złota. 
 • Twierdza Pietropawłowska(zwiedzanie zewnątrz) – najstarsza budowla w mieście, w jej skład wchodzi: 6 bastionów, 2 raweliny oraz baszta. Dzień założenia Twierdzy uznawany jest za dzień powstanie miasta. Na jej terenie znajduje się pierwsza cerkiew Petersburga.
 • Newski Prospekt– główna, a zarazem najbardziej reprezentacyjna ulica miasta. Została zaplanowana przez Piotra Wielkiego. Wzdłuż ulicy rozpościerają się m.in. neoklasyczny Sobór Kazańskiej Ikony Matki Bożej, Dom Knigi, Monument Katarzyny II, Grand Hotel Europa, Rosyjska Biblioteka Narodowa.
 • Czas wolny w centrum
 • obiadokolacja
 • dla chętnych program wieczorowy – balet lub folklor w jednym z teatrów Sankt Petersburga
 • nocleg

 

24 czerwca 2019 r. – poniedziałek

 • śniadanie
 • zwiedzanie Petersburga:
 • trasa do Peterhofa. Po drodze zwiedzimy 2-3 stacje metra linii czerwonej („Avtovo”, „Narwskaja”)
 • Ogrody Peterhofa– park pośrodku którego stoi Wielki Pałac, nazywany „Małym Wersalem” pod Petersburgiem. Położony jest nad Zatoką Fińską, zaś założony został  przez Piotra I. Przez wielu określany mianem najpiękniejszej letniej rezydencji carskiej. Główna część to Park Francuski, w którym znajduje się m.in. Fontanna Neptuna.
 • Przejazd do Carskiego Siola – barokowy kompleks pałacowo-parkowy pochodzący z XVIII w., dawna rezydencja carów. Na jego terenie znajduje się słynny Pałac Katarzyny.
 • Pałac Katarzyny (Komnata Bursztynowa)oraz park – słynna Bursztynowa Komnata zaginiona w okresie II wojny światowej, w oryginalnej wersji pokryta w całości bursztynem, odtworzona z okazji 300-lecia Petersburga. Park wokół Pałacu to przepiękne ogrody Carycy Katarzyny.
 • Trasa do miasta. Po drodze – przystanek przy cerkwi Czesmieńskiej – prawosławna cerkiew – pomnik, wzniesiona dla upamiętnienia zwycięstwa floty rosyjskiej w bitwie pod Czesmą.
 • obiadokolacja
 • dla chętnych program wieczorowy – nocna wycieczka „Zwodzone mosty Petersburga”
 • nocleg

 

25 czerwca 2019 r. – wtorek

 • śniadanie
 • zwiedzanie Petersburga:
 • wizyta w Ławrze św. Aleksandra Newskiego – petersburski monaster założony w 1710r. przez Cara Piotra I.
 • rejs statkiempo kanałach i rzekach – podziwianie miasta z jego licznymi zabytkami, mostami oraz parkami
 • Cerkiew Zbawiciela na Krwi(zwiedzanie wewnątrz) – wzniesiona w miejscu zamachu na Cara Aleksandra II, stąd właśnie pochodzi jej nazwa Na Krwi. Otwarta w 1907r. , następnie po 23 została zamknięta i przeznaczona do zburzenia. Ponownie otwarta w 1997r. po 30 latach prac renowatorskich. Powierzchnia 1642 m², wnętrze zdobią dekoracje mozaikowe przedstawiające sceny z Nowego Testamentu.
 • Ermitaż– rosyjskie Muzeum Państwowe, należące do grona najsłynniejszych muzeów świata. Całość mieści się w 5 pałacach, z których główny to barokowy Pałac Zimowy. Można tu podziwiać dzieła takich mistrzów jak m.in.: Rembrandt, Van Dyck, Picasso, Monet, Michał Anioł, Rubens oraz Van Gogh.
 • obiadokolacja
 • nocleg


26 czerwca 2019 r. – środa

 • śniadanie
 • przejazd przez Psków) i Daugavpils do Kowna lub Wilna
 • zakwaterowanie w hotelu*** w Kownie lub Wilnie w pokojach dwuosobowych
 • obiadokolacja
 • nocleg

 

 

 

 

 

27 czerwca 2019 r. – czwartek

 • śniadanie
 • obiad na trasie w Polsce
 • planowany przyjazd do Lubina ok. godz. 22.00

 

 Koszt wycieczki dla członków SM Ustronie IV wynosi 2420zł

Dodatkowo wstępy oraz koszt wizy

Zadatek przy zapisach 200zł/os

 

W cenie: autokar z dwoma kierowcami, pilot Pan Stanisław Francuz, miejscowi przewodnicy z językiem polskim, 7 noclegów w hotelach*** ( 2 w Kownie lub Wilnie, 1 w Tallinie, 4 w Petersburgu), wyżywienie ( 7 śniadań, 9 obiadokolacji - w tym 2 obiady na trasie w Polsce), utrzymanie kierowców i pilota, ubezpieczenie od NNW i KL, zestaw głośnomówiący, prowizje i VAT.

 

Zasady płatności – do uzgodnienia w późniejszym terminie

 

Przewidywany koszt biletów wstępów wynosi ok. 130-150 Euro. Dokładnie podamy na wiosnę jak będą znane nowe cenniki.

 

Koszt wizy (załatwi Biuro) wynosi 300 zł. Podamy szczegółowe informacje o wymaganych dokumentach. Przy wyjazdach do Rosji wymagany jest paszport (wazny min 6 miesięcy od daty ważności wizy) i wiza

 

Uwaga:Ze względu na „chodliwy” termin w okresie Białych Nocy w Petersburgu i spodziewane problemy z rezerwacjami zapisy na wycieczkę do końca października br .

 

Serdecznie zapraszamy


Spółdzielnia Mieszkaniowa "Ustronie IV"
59-300 Lubin
ul.: Kamienna 5

www: www.ustronie4.lubin.pl

Zapraszamy w godzinach:

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 9.00 - 17.00
Środa - Piątek: 7.00 - 15.00

Pogotowie Techniczne Spółdzielni:

od 15.00 - 7.00
(wtorek od 17.00 - 7.00)
i dni wolne od pracy całą dobę

telefon: 660-619-332


Opłaty na rzecz Spółdzielni można dokonywać przelewem na indywidualny rachunek bankowy lub wpłacać gotówką bez prowizji we wszystkich placówkach pocztowych.
Numery rachunków bankowych:

PKO BP I O/LEGNICA
11 1020 3017 0000 2402 0020 3786

Bank Pocztowy
89 1320 1999 2309 9795 2000 0001